Chcesz zawiesić obraz lub zdjęcia na ścianie? A może po remoncie mieszkania planujesz wymianę lampy w salonie? Kołki rozporowe są koniecznym elementem do przeprowadzenia takich prac. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak wybierać kołki montażowe w zależności od rodzaju powierzchni, na której chcesz je użyć. Kołki rozporowe to m.in. domena branży wykończeniowej, a zwrócenie uwagi na wysoką jakość i opinię producenta gwarantuje nie tylko doskonałe rezultaty, ale też komfort i sprawność podczas montażu. 

Kołki rozporowe - rodzaje i zastosowanie

Kołki rozporowe należy zawsze wybierać pod kątem podłoża, do którego mają być zamocowane. W taki też sposób są one klasyfikowane. W asortymencie sklepów znajdziesz np. kołki rozporowe do betonu, styropianu czy drewna. Określenie rodzaju powierzchni umożliwia właściwy wybór. Dostępne są też np. kołki metalowe do gazobetonu. Podstawowy podział powierzchni (czyli np. ścian, sufitów i podłogi) dzieli je na podłoża pełne (beton, kamień, skała, pełna cegła), podłoża z pustką (cegła kratówka) oraz podłoża budowlane (płyty wiórowe i gipsowe). Wśród produktów niektórych sklepów budowlanych - w tym. naszego sklepu online - znajdują się kołki rozporowe uniwersalne. Używane są do większości powierzchni gwarantując dobry efekt oraz bezpieczeństwo montażu. 

Kołki rozporowe - budowa 

Kołki rozporowe składają się z dwóch najważniejszych elementów - koszulki i wkrętu. Kiedy wkręt jest wkręcany do środka, koszulka podlega rozporowi. Jedną z kluczowym zalet kołków rozporowych jest to, że nie trzeba wiercić głębokich otworów. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na jakość koszulki kołka. Ważne, by były one odporne na zarysowanie. Gwarantuje to np. kopolimer - materiał o bardzo dużej odporności na zarysowania. Takie narzędzia produkuje np. firma STARFIX -  ich kołki KAXDN...T spełniają wszystkie europejskie normy. 

Kołki rozporowe w dom-ogrod-las 

Każdy materiał budowlany wymaga użycia właściwego kołka rozporowego. Jeśli zastosujesz się do tej podstawowej i najważniejszej wiedzy, z łatwością wybierzesz potrzebne elementy. Możesz to zrobić w wygodnej formie online - bez wychodzenia  z domu złóż zamówienie w sklepie dom-ogrod-las. Oferujemy kołki rozporowe do betonu, gipsu, drewna oraz innych materiałów. Stawiamy na sprawdzone marki takie jak np. kołki STARFIX. Producent STARFIX dostarcza szczególnie praktyczne i tradycyjne kołki rozporowe z wkrętem zakończonym hakiem. Przeglądając nasze akcesoria, znajdziesz też różne rodzaje haków - w tym np. sufitowe, proste, oczkowe i z gniazdem. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem - oferujemy narzędzia do pracy w lesie, ogrodzie i mieszkaniu. 

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies. Więcej informacji o cookies i polityce prywatności tutaj

Zamknij