Dom, ogród, las Łatwo i wydajnie - o każdej porze roku

Silikony, akryle, kleje

SILIKON SANITARNY BORAMAX Zobacz większe

SILIKON SANITARNY BORAMAX

SILIKON SANITARNY BORAMAX

SILIKON SANITARNY NEUTRALNY BORAMAX przeznaczony jest do uszczelniania i spoinowania w środowisku o zwiększonej wilgotności. Specjalna formuła sprawia, iż jest on odporny na powstawanie i rozwój pleśni, grzybów i glonów.

Więcej informacji

Nowy produkt

302 Produkty

13,50 zł z podatkiem

 • SILIKON SANITARNY BORAMAX

  SILIKON SANITARNY NEUTRALNY BORAMAX przeznaczony jest do uszczelniania i spoinowania w środowisku o zwiększonej wilgotności. Specjalna formuła sprawia, iż jest on odporny na powstawanie i rozwój pleśni, grzybów i glonów. Dzięki neutralnemu systemowi utwardzania nie powoduje korozji metali (stal nierdzewna, mosiądz, aluminium) i nie wchodzi w reakcje z fugami, klejami, tynkami i innymi podłożami o odczynie PH zasadowym. Jest praktycznie bezwonny, szybko utwardzalny, uszczelniający, stale elastyczny o dobrej przyczepności do gładkich jak i porowatych powierzchni. Po utwardzeniu spoina jest niekurczliwa i nie kruszy się ze względu na dużą elastyczność. Silikon polecany do stosowania w łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Jest odporny na detergenty i duże różnice temperatur oraz promieniowanie UV. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do szkła, ceramiki, porcelany, drewna, powierzchni lakierowanych.


  ZASTOSOWANIE

  Uszczelnianie obrzeży wanien i umywalek, brodzików, kabin prysznicowych (również akrylowych), muszli, zlewozmywaków oraz spoinowanie blatów kuchennych. Narożnikowe fugowanie połączeń płytek ceramicznych (elastyczna fuga). Uszczelnianie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych oraz w przemyśle samochodowym i stoczniowym.

   

  DANE TECHNICZNE

  Odporność termiczna: od -40°C do +100°C, Tempo utwardzania: ok. 3mm/24h. Czas obróbki: 20-22 min, Przystosowanie do ruchu: ±25%, Temperatura stosowania: od +5°C do +40°C, System sieciowania: neutralny (oxym).

   

  SPOSÓB UŻYCIA

  Powierzchnie powinny być dokładnie oczyszczone, odtłuszczone i osuszone. W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem oraz otrzymania równej linii spoiny, zaleca się oklejenie okolic szczeliny taśmą malarską. Wylot z kartusza odciąć powyżej gwintu i wkręcić na niego końcówkę, przyciętą pod kątem ostrym na szerokość spoiny. Fuga powinna mieć zawsze kształt ułatwiający ściekanie wody. Włożyć
  kartusz do wyciskacza i przez wyciskanie układać spoinę. W ciągu 10 minut spoinę wygładzić za pomocą szpatułki zamoczonej w wodzie z mydłem i zaraz po zakończeniu obróbki usunąć taśmę malarską.

Akcesoria

Kolor Cena za sztukę Dostępność Ilość Kup
bezbarwny
13,50 zł
biały
13,50 zł
beżowy
13,50 zł

Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajdują się TUTAJ [akceptuję - zamknij]