Kotwy chemiczne

Kotwa chemiczne to niezwykle trwałe i silne wiązanie. Swoje zastosowanie znajduje głównie budownictwie – zarówno w pracach remontowych wewnętrznych i zewnętrznych, jak i budowie nowych budynków. Kotwy chemiczne wykorzystać można do spajania betonu, kamienia, pustaków, czy różnego rodzaju cegieł. Ponadto są używane do mocowania elementów metalowych i stalowych. Żywiczna struktura kotwy pozwala na łatwą i wygodną aplikację – wypełnia ona wszelkie szczeliny i nierówności, a po chwili zastyga. Pozostawia jednak czas na odpowiednie umieszczenie i dopasowanie elementów. Przed użyciem, warto zapoznać się z jej rodzajami oraz sposobem zespalania, tak aby wybrać najlepsze rozwiązanie do danych materiałów. Profesjonalna chemia budowlana  w naszej ofercie to wybór artykułów najwyższej jakości. Sprawdź także narzędzia do pracy w lesie, ogrodzie, czy domu.

Nie znaleziono produktów

Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna

Kotwa chemiczna – mocne spojenie do różnych materiałów

Dzięki swoim właściwościom, kotwa chemiczna jest najmocniejszym istniejącym wiązaniem. Z powodzeniem może zastąpić kołki czy dyble. Kołki chemiczne, o których mowa, wciskane są do otworu. Dlatego też często nazywa się je łącznikami wklejanymi. Kotwa po wstrzyknięciu wypełnia szczelnie nierówności, zagłębienia i zarysowania w łączonych materiałach. Dzięki temu, że szybko zastyga, nie rozlewa się po całości struktury, w którą jest aplikowana. Do otworów nie dopuszcza również wody ani żadnych związków chemicznych. Co więcej, kotwa chemiczna nie wykorzystuje siły rozporu, dzięki czemu nie wytwarza naprężeń w podłożu. Zobacz kotwy dostępne w naszej ofercie. Do prac domowych polecamy także produkty Stihl w sklepie internetowym.

Najczęściej stosowane rodzaje kotew chemicznych

Dostępne rodzaje kotew chemicznych:

  • Kotwy poliestrowe – są najczęściej wykorzystywane. Sprawdzają się przy większości materiałów. Charakteryzuje je bardzo krótki czas wiązania. Te kotwy chemiczne dostępne są w stosunkowo niskich cenach.
  • Kotwy winylowo-estrowe – dzięki lepszym właściwościom, są wykorzystywane do przenoszenia większych obciążeń. Ta kotwa chemiczna sprawdzi się np. do betonu.
  • Kotwy epoksydowe – najmocniejsze z łączeń. Używane do wyjątkowo ciężkich obciążeń, a także na podłożach mokrych i pod wodą.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies. Więcej informacji o cookies i polityce prywatności tutaj

Zamknij