Klej budowlany, montażowy

Duża różnorodność klejów pokazuje, że każda powierzchnia wymaga innego preparatu. Klej montażowy przyda się przy wykonywaniu wielu prac montażowo-naprawczych. Jego właściwości są dość uniwersalne i będą skutecznym spoiwem dla większości materiałów. Klej gipsowy natomiast wykorzystuje się głównie do klejenia płyt gipsowo-kartonowych. Inną, stosunkowo uniwersalną opcją, będzie klej budowlany. Jego szerokie zastosowanie idzie w parze z dużą wytrzymałością. Odpowiednie dobranie kleju do powierzchni może wpłynąć na jego późniejszą trwałość. Ważne więc, aby zapoznać się z dostępnymi rodzajami i wybrać ten, który będzie najskuteczniejszy. Profesjonalna chemia budowlana w naszym sklepie to bogata oferta materiałów, które spełnią oczekiwania zarówno profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów. Sprawdź także nasze niezawodne narzędzia do pracy w lesie czy ogrodzie. 

Nie znaleziono produktów

Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna

Trwałe kleje do każdej powierzchni

Wśród dostępnych klejów znajdziesz m.in.:

  • klej montażowy,
  • klej gipsowy,
  • klej budowlany.

Zastosowanie każdego z powyższych rodzajów kleju jest nieco inne. Zapoznaj się z ich specyfikacją, by dobrze wybrać. 

Kleje uniwersalne

Klej montażowy jest często przeznaczony do uniwersalnego użytku. Oznacza to, że można kleić nim np. płytki, parapety, metal, czy też lustro do ściany. Z powodzeniem wykorzystasz go do prawie każdego materiału. Możesz zdecydować się także na wersję kleju montażowego szybkoschnącego, którym w krótkim czasie wykonasz potrzebne prace. Do dużych powierzchni czy ciężkich przedmiotów najlepiej sprawdzi się klej neoprenowy. To jeden z gatunków klejów montażowych, charakteryzujący się dużą siłą wiązania. Klej budowlany również ma bardzo szerokie zastosowanie. Można używać go do większości materiałów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Klej gipsowy

Klej gipsowy natomiast sprawdzi się głównie do klejenia karton-gipsu czy płyt izolacji cieplnej i akustycznej, a także wyrównywania tynków i ścian wewnątrz budynków. Często sprzedawany jest w formie sypkiej, do samodzielnego rozrobienia. Przed jego użyciem warto więc dokładnie zapoznać się z instrukcją, aby należycie go zastosować. Do prac domowych przyda Ci się także wiele sprzętów – sprawdź produkty Stihl w sklepie internetowym.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies. Więcej informacji o cookies i polityce prywatności tutaj

Zamknij