Dom, ogród, las Łatwo i wydajnie - o każdej porze roku

Chemia budowlana

SILIKON UNIWERSALNY BORAMAX Zobacz większe

SILIKON UNIWERSALNY BORAMAX

SILIKON UNIWERSALNY BORAMAX

SILIKON UNIWERSALNY jest wszechstronnym, trwale elastycznym i szybko utwardzalnym uszczelniaczem do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, w tym promieniowania UV i działania wilgoci. Polecany w pracach ogólnobudowlanych, szkutnictwie, motoryzacji, do szklenia okien w ramach drewnianych. 

Więcej informacji

Nowy produkt

383 Produkty

9,80 zł z podatkiem

 • SILIKON UNIWERSALNY BORAMAX

  SILIKON UNIWERSALNY jest wszechstronnym, trwale elastycznym i szybko utwardzalnym uszczelniaczem do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, w tym promieniowania UV i działania wilgoci. Polecany w pracach ogólnobudowlanych, szkutnictwie, motoryzacji, do szklenia okien w ramach drewnianych. Tworzy wodoszczelne, stale elastyczne uszczelnienie zabezpieczające szczeliny przed wnikaniem wilgoci i powietrza. Doskonale wiąże szkło, ceramikę, glazurę oraz inne popularne materiały budowlane. Po wyschnięciu tworzy gładką i połyskującą spoinę.


  ZASTOSOWANIE

  Uszczelnianie okien i drzwi. Uszczelnianie instalacji kanalizacyjnych i hydraulicznych (rynny, rury). Uszczelnianie elektrycznych kanałów kablowych. Szklenie okien drewnianych, spoinowanie płytek ceramicznych i połączeń narożnych. Uszczelnianie połączeń, dylatacji i szczelin oraz inne drobne prace domowe i motoryzacyjne.

   

  DANE TECHNICZNE

  Odporność termiczna: od -40°C do +100°C, Tempo utwardzania: ok. 2-3mm/24h Czas obróbki: 10-12 min, Przystosowanie do ruchu: ±20%, Temperatura stosowania: od +5°C do +40°C, System sieciowania: octanowy (acetoxy)

   

  SPOSÓB UŻYCIA

  Podłoże musi być suche, czyste i odtłuszczone. W ciągu 12 minut od nałożenia silikonu fugę wygładzić szpachelką do silikonów maczaną w wodzie z mydłem. W celu zabezpieczenia przed zabrudzeniem oraz otrzymania równej linii spoiny, zaleca się oklejenie okolic szczeliny taśmą malarską. Wylot z kartusza odciąć powyżej gwintu i wkręcić na niego końcówkę, przyciętą pod kątem ostrym na szerokość spoiny. Włożyć kartusz do wyciskacza i przez wyciskanie układać spoinę

Akcesoria

Kolor Cena za sztukę Dostępność Ilość Kup
bezbarwny
9,80 zł
biały
9,80 zł
brązowy
9,80 zł
czarny
9,80 zł
szary
9,80 zł

Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajdują się TUTAJ [akceptuję - zamknij]